NFM31KC104R1H3L
DigiKeys produktnummer
490-12109-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-12109-1-ND - Remsbit (CT)
490-12109-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NFM31KC104R1H3L
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 50V 1206
Detaljerad beskrivning
0.1 µF Genomföringskondensator 50V 6 A 3mOhm 1206 (metrisk 3216), 3 PC-öron
EDA-/CAD-modeller
NFM31KC104R1H3L Modeller
Kategori
Ström
6 A
DC-resistans (DCR) (max)
3mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), 3 PC-öron
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
0.1 µF
Höjd (max)
0,059" (1,50mm)
Tolerans
±20%
Basproduktens nummer
Spänning - märkt
50V