KCM55WR7YA336MH01K
DigiKeys produktnummer
490-5834-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-5834-1-ND - Remsbit (CT)
490-5834-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KCM55WR7YA336MH01K
Beskrivning
CAP CER 33UF 35V X7R SMD
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33 µF ±20% 35V Keramiska kondensatorer X7R Staplad SMD, 2 J-Lead
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KCM55WR7YA336MH01K Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Staplad SMD, 2 J-Lead
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,240" x B 0,209" (6,10 x 5,30mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,264" (6,70mm)