GRT155R71E104KE01J
DigiKeys produktnummer
490-GRT155R71E104KE01JTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-GRT155R71E104KE01JCT-ND - Remsbit (CT)
490-GRT155R71E104KE01JDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GRT155R71E104KE01J
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
GRT155R71E104KE01J Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)