GRM21BR71H684KAC4L
DigiKeys produktnummer
490-16319-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-16319-1-ND - Remsbit (CT)
490-16319-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GRM21BR71H684KAC4L
Beskrivning
CAP CER 0.68UF 50V X7R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.68 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GRM21BR71H684KAC4L Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)