GRM155R71E153KA61D
DigiKeys produktnummer
490-3251-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-3251-1-ND - Remsbit (CT)
490-3251-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GRM155R71E153KA61D
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 25V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
GRM155R71E153KA61D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)