GRM155R61C225KE44J
DigiKeys produktnummer
490-GRM155R61C225KE44JTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-GRM155R61C225KE44JCT-ND - Remsbit (CT)
490-GRM155R61C225KE44JDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GRM155R61C225KE44J
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
GRM155R61C225KE44J Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)