GRM155D71A225ME15D
DigiKeys produktnummer
490-10448-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-10448-1-ND - Remsbit (CT)
490-10448-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GRM155D71A225ME15D
Beskrivning
CAP CER 2.2UF 10V X7T 0402
Detaljerad beskrivning
2.2 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X7T 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
GRM155D71A225ME15D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)