GRM152R60J105ME15D
DigiKeys produktnummer
490-10006-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-10006-1-ND - Remsbit (CT)
490-10006-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GRM152R60J105ME15D
Beskrivning
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GRM152R60J105ME15D Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)