GRM033R71C152KA01D
DigiKeys produktnummer
490-5406-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-5406-1-ND - Remsbit (CT)
490-5406-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GRM033R71C152KA01D
Beskrivning
CAP CER 1500PF 16V X7R 0201
Detaljerad beskrivning
1500 pF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0201 (metrisk 0603)
EDA-/CAD-modeller
GRM033R71C152KA01D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)