GRM022D80G104ME15L
DigiKeys produktnummer
490-10386-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-10386-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GRM022D80G104ME15L
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 4V X6T 01005
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±20% 4V Keramiska kondensatorer X6T 01005 (metrisk 0402)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GRM022D80G104ME15L Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
01005 (metrisk 0402)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,016" x B 0,008" (0,40 x 0,20mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,009" (0,22mm)