GJM1555C1H390JB01D
DigiKeys produktnummer
490-17673-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-17673-1-ND - Remsbit (CT)
490-17673-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GJM1555C1H390JB01D
Beskrivning
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
39 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GJM1555C1H390JB01D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)