GCM32DC72A475KE02L
DigiKeys produktnummer
490-14484-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-14484-1-ND - Remsbit (CT)
490-14484-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM32DC72A475KE02L
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7S 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GCM32DC72A475KE02L Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,087" (2,20mm)