GCM188R72A102JA37D
DigiKeys produktnummer
490-GCM188R72A102JA37DTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM188R72A102JA37D
Beskrivning
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
GCM188R72A102JA37D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)