GCM1885C2A470FA16D
DigiKeys produktnummer
490-16408-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-16408-1-ND - Remsbit (CT)
490-16408-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM1885C2A470FA16D
Beskrivning
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
47 pF ±1% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GCM1885C2A470FA16D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)