GCM1885C1H102JA16D
DigiKeys produktnummer
490-4768-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-4768-1-ND - Remsbit (CT)
490-4768-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM1885C1H102JA16D
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GCM1885C1H102JA16D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)