GCM033R71E151KA03D
DigiKeys produktnummer
490-17743-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-17743-1-ND - Remsbit (CT)
490-17743-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCM033R71E151KA03D
Beskrivning
CAP CER 150PF 25V X7R 0201
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 pF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GCM033R71E151KA03D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)