GCJ188R92A103KA01D
DigiKeys produktnummer
490-GCJ188R92A103KA01DTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-GCJ188R92A103KA01DCT-ND - Remsbit (CT)
490-GCJ188R92A103KA01DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCJ188R92A103KA01D
Beskrivning
CAP CER 10000PF 100V X8R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X8R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GCJ188R92A103KA01D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)