GCG1555C1H4R7BA01D
DigiKeys produktnummer
490-GCG1555C1H4R7BA01DTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GCG1555C1H4R7BA01D
Beskrivning
CAP CER 4.7PF 50V C0G 0402
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GCG1555C1H4R7BA01D Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Epoximonterbar
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)