ECASD61C107M012KA0
DigiKeys produktnummer
490-ECASD61C107M012KA0TR-ND - Remsa och spole (TR)
490-ECASD61C107M012KA0CT-ND - Remsbit (CT)
490-ECASD61C107M012KA0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECASD61C107M012KA0
Beskrivning
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 16 V Aluminium - polymerkondensatorer 2917 (metrisk 7343) 12mOhm 2000tim vid 105°C
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Tillverkare
Murata Electronics
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
2.5 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Typ
Polymer
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Kapacitans
100 µF
Monteringsyta vid ytmontering
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - märkt
16 V
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
ESR (Equivalent Series Resistance)
12mOhm