ECASD31E156M040KA0
DigiKeys produktnummer
490-ECASD31E156M040KA0TR-ND - Remsa och spole (TR)
490-ECASD31E156M040KA0CT-ND - Remsbit (CT)
490-ECASD31E156M040KA0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ECASD31E156M040KA0
Beskrivning
CAP ALUM POLY 15UF 20% 25V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer 2917 (metrisk 7343) 40mOhm 2000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ECASD31E156M040KA0 Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Tillverkare
Murata Electronics
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
1.6 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Typ
Polymer
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)
Kapacitans
15 µF
Monteringsyta vid ytmontering
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - märkt
25 V
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm