BLM21BB750SN1D
DigiKeys produktnummer
490-9709-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-9709-1-ND - Remsbit (CT)
490-9709-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BLM21BB750SN1D
Beskrivning
FERRITE BEAD 75 OHM 0805 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
75 Ohms @ 100 MHz 1 Signalledning Ferritkorn och chips 0805 (metrisk 2012) 700mA 160mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BLM21BB750SN1D Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
700mA
Tillverkare
Murata Electronics
DC-resistans (DCR) (max)
160mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Signalledning
Höjd (max)
0,041" (1,05mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Impedans @ frekvens
75 Ohms @ 100 MHz