BLM18SP102SN1D
DigiKeys produktnummer
490-BLM18SP102SN1DTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-BLM18SP102SN1DCT-ND - Remsbit (CT)
490-BLM18SP102SN1DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BLM18SP102SN1D
Beskrivning
FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
Detaljerad beskrivning
1 kOhms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 1,2A 185mOhm
EDA-/CAD-modeller
BLM18SP102SN1D Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
1,2A
DC-resistans (DCR) (max)
185mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Höjd (max)
0,037" (0,95mm)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
1 kOhms @ 100 MHz