BLM18PG600SN1D
DigiKeys produktnummer
490-1036-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-1036-1-ND - Remsbit (CT)
490-1036-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BLM18PG600SN1D
Beskrivning
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Detaljerad beskrivning
60 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 500mA 100mOhm
EDA-/CAD-modeller
BLM18PG600SN1D Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
500mA
DC-resistans (DCR) (max)
100mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Höjd (max)
0,037" (0,95mm)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
60 Ohms @ 100 MHz