BLM18PG331SZ1D
DigiKeys produktnummer
490-BLM18PG331SZ1DTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-BLM18PG331SZ1DCT-ND - Remsbit (CT)
490-BLM18PG331SZ1DDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BLM18PG331SZ1D
Beskrivning
FERRITE BEAD 330 OHM 0603 1LN
Detaljerad beskrivning
330 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 1,2A 150mOhm
EDA-/CAD-modeller
BLM18PG331SZ1D Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
DC-resistans (DCR) (max)
150mOhm
Tillverkare
Murata Electronics
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Höjd (max)
0,037" (0,95mm)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
330 Ohms @ 100 MHz
Egenskaper
Automotive
Strömklassning (max)
1,2A