BLM18EG601SH1D
DigiKeys produktnummer
490-11031-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-11031-1-ND - Remsbit (CT)
490-11031-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BLM18EG601SH1D
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 500mA 350mOhm
EDA-/CAD-modeller
BLM18EG601SH1D Modeller
Kategori
DC-resistans (DCR) (max)
350mOhm
Tillverkare
Murata Electronics
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Höjd (max)
0,037" (0,95mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Strömklassning (max)
500mA