VCB4805SBO-50WR3-N
DigiKeys produktnummer
2725-VCB4805SBO-50WR3-N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VCB4805SBO-50WR3-N
Beskrivning
ISOLATED MODULE DC DC CONVERTER
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 10A 36V - 75V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
50 W
Tillverkare
Mornsun America, LLC
Spänning - isolering
1.5 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.88
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
36V
Inkapsling/låda
Sixteenth Brick
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 1,30" x B 0,90" x H 0,38" (33,0 x 22,9 x 9,7mm)
Spänning - utspänning 1
Leverantörens enhetsförpackning
Sixteenth Brick
Ström - utgång (max)
10A