LM350-20B36R2-Q
DigiKeys produktnummer
2725-LM350-20B36R2-Q-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LM350-20B36R2-Q
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 36V 349W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad, konformt ytskikt AC DC-omvandlare 1 Utgång 36V 90-132VAC, 180-264VAC, 240-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillverkare
Mornsun America, LLC
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
88,5%
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad, konformt ytskikt
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
90-132VAC, 180-264VAC, 240-370VDC
Storlek/dimension
L 7,05" x B 4,17" x H 1,18" (179,0 x 106,0 x 30,0mm)
Spänning - utspänning 1
36V
Standardnummer
60335-1; 62368-1
Ström - Utgång 1
9.7 A