LD30-23B05R2
DigiKeys produktnummer
2725-LD30-23B05R2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LD30-23B05R2
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 5V 6A 85-305VAC, 100-430VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
30 W
Tillverkare
Mornsun America, LLC
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Förpackning
Tråg
Effektivitet
86%
Artikelstatus
Inte för nya designer
Monteringstyp
Genomgående hål
Typ
Kapslad
Inkapsling/låda
4-DIP modul
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 2,74" x B 1,54" x H 0,94" (69,5 x 39,0 x 24,0mm)
Spänning - ingång
85-305VAC, 100-430VDC
Standardnummer
60335-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
5V
Nätreglering
±0,5%
Ström - utgång (max)
6A
Lastreglering
±1,5%