K7815-500R3
DigiKeys produktnummer
2725-K7815-500R3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
K7815-500R3
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 9.8W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Byte av linjärjustering DC-DC-omvandlare 1 Utgång 15V, -15V 500mA, 150mA 8V, 19V - 21V, 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
500mA, 150mA
Tillverkare
Mornsun America, LLC
Effekt (Watt)
9.8 W
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
SCP
Artikelstatus
Inte för nya designer
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Typ
Byte av linjärjustering
Effektivitet
95%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
8V, 19V
Inkapsling/låda
3-SIP modul
Spänning - ingång (max)
21V, 36V
Storlek/dimension
L 0,46" x B 0,30" x H 0,40" (11,6 x 7,6 x 10,2mm)