MPQ4323GDE-38-AEC1-Z är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Monolithic Power Systems Inc.
I lager: 500
Datablad
Buck Spänningsregulator IC Positiv Fast 3,8V 1 Utgång 3A 12-PowerVFQFN
MPQ4323GDE-38-AEC1-Z
DigiKeys produktnummer
1589-MPQ4323GDE-38-AEC1-ZTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPQ4323GDE-38-AEC1-Z
Beskrivning
IC REG BUCK 3.8V 3A 12QFN
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - ingång (max)
36V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ström - utgång
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
350kHz-2,5MHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
12-QFN (2x3)
Spänning - ingång (min)
3,3V