MPQ4323GDE-33-AEC1-P
DigiKeys produktnummer
1589-MPQ4323GDE-33-AEC1-PTR-ND - Remsa och spole (TR)
1589-MPQ4323GDE-33-AEC1-PCT-ND - Remsbit (CT)
1589-MPQ4323GDE-33-AEC1-PDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPQ4323GDE-33-AEC1-P
Beskrivning
IC REG BUCK ADJ 3A 12QFN
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Justerbar 0,8V 1 Utgång 3A 12-PowerVFQFN
Kategori
Spänning - utspänning (min/fast)
Tillv.
Spänning - utgång (max)
34,2V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - utgång
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
350kHz-2,5MHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering, vätbar sida
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
12-QFN (2x3)
Spänning - ingång (min)
3,3V
Basproduktens nummer
Spänning - ingång (max)
36V