MPM3690GBF-50D-0001-T
DigiKeys produktnummer
1589-MPM3690GBF-50D-0001-T-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPM3690GBF-50D-0001-T
Beskrivning
16V, 50A, HIGH-EFFICIENCY DC/DC
Tillverkarens standardleveranstid
36 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 0,5-3,6V 50A 3V - 16V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
50A
Tillv.
Effekt (Watt)
180 W
Förpackning
Tråg
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, PMBus™, fjärranalys
Typ
Oisolerad PoL-modul
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (min)
3V
Inkapsling/låda
144-BBGA modul
Spänning - ingång (max)
16V
Storlek/dimension
L 0,63" x B 0,63" x H 0,21" (16,0 x 16,0 x 5,2mm)