VN10KN3-G-P002
DigiKeys produktnummer
150-VN10KN3-G-P002TR-ND - Remsa och spole (TR)
150-VN10KN3-G-P002CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VN10KN3-G-P002
Beskrivning
MOSFET N-CH 60V 310MA TO92-3
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 60 V 310mA (Tj) 1W (Tc) Genomgående hål TO-92-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VN10KN3-G-P002 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 1mA
Tillv.
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
60 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
1W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-92-3
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
5V, 10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
5Ohm vid 500mA, 10V