SMBJ5928B/TR13 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Diodes Incorporated
I lager: 12 049
Datablad
Parametrisk ekvivalent
onsemi
I lager: 68 916
Datablad
Rochester Electronics, LLC
onsemi
Dioder - zener 13 V 2 W ±5% Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ5928B/TR13
DigiKeys produktnummer
SMBJ5928B/TR13-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ5928B/TR13
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 2W DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 9.9 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AA (SMBJ)
Effekt - max
2 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
7 Ohms