SMBJ5350C/TR13
DigiKeys produktnummer
SMBJ5350C/TR13-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ5350C/TR13
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 5W DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 13 V 5 W ±2% Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 9.4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 1 A
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AA (SMBJ)
Effekt - max
5 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
2.5 Ohms