SMBJ4743E3/TR13 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Microchip Technology
I lager: 0
Datablad
Similar
Comchip Technology
I lager: 9 815
Datablad
Dioder - zener 13 V 2 W ±10% Ytmontering DO-214AA (SMBJ)
SMBJ4743E3/TR13
DigiKeys produktnummer
SMBJ4743E3/TR13-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMBJ4743E3/TR13
Beskrivning
DIODE ZENER 13V 2W DO214AA
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 9.9 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±10%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AA (SMBJ)
Effekt - max
2 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms