PIC24F16KL402-I/SP
DigiKeys produktnummer
PIC24F16KL402-I/SP-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC24F16KL402-I/SP
Beskrivning
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SPDIP
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 24F Mikrokontroller IC 16-bitars 32MHz 16KB (5,5K x 24) FLASH 28-SPDIP
EDA-/CAD-modeller
PIC24F16KL402-I/SP Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Serie
EEPROM-storlek
512 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
1K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 12x10b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz
Monteringstyp
Genomgående hål
Anslutningar
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
28-SPDIP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, HLVD, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
28-DIP (0,300", 7,62mm)