PIC24F16KA301-I/SS
DigiKeys produktnummer
PIC24F16KA301-I/SS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC24F16KA301-I/SS
Beskrivning
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 24F Mikrokontroller IC 16-bitars 32MHz 16KB (5,5K x 24) FLASH 20-SSOP
EDA-/CAD-modeller
PIC24F16KA301-I/SS Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Serie
EEPROM-storlek
512 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
2K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 12x12b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz
Monteringstyp
Ytmontering
Anslutningar
I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
20-SSOP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, HLVD, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
20-SSOP (Bredd 0,209", 5,30mm)