PIC24F16KA102-I/ML
DigiKeys produktnummer
PIC24F16KA102-I/ML-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC24F16KA102-I/ML
Beskrivning
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 24F Mikrokontroller IC 16-bitars 32MHz 16KB (5,5K x 24) FLASH 28-QFN (6x6)
EDA-/CAD-modeller
PIC24F16KA102-I/ML Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Serie
EEPROM-storlek
512 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
1,5K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Dataomvandlare
A/D 9x10b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz