PIC24F08KA101-I/MQ
DigiKeys produktnummer
PIC24F08KA101-I/MQ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC24F08KA101-I/MQ
Beskrivning
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20VQFN
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 24F Mikrokontroller IC 16-bitars 32MHz 8KB (2,75K x 24) FLASH 20-VQFN (5x5)
EDA-/CAD-modeller
PIC24F08KA101-I/MQ Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Serie
EEPROM-storlek
512 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
1,5K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-3,6V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 9x10b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz