PIC18F8722-I/PT
DigiKeys produktnummer
PIC18F8722-I/PT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC18F8722-I/PT
Beskrivning
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80TQFP
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 18F Mikrokontroller IC 8-bitars 40MHz 128KB (64K x 16) FLASH 80-TQFP (12x12)
EDA-/CAD-modeller
PIC18F8722-I/PT Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
EEPROM-storlek
1K x 8
Förpackning
Tråg
RAM-storlek
3,8K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
4,2V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Dataomvandlare
A/D 16x10b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
40MHz