PIC18F46Q35-I/P
DigiKeys produktnummer
150-PIC18F46Q35-I/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC18F46Q35-I/P
Beskrivning
64KB FLASH, 4KB RAM, 128 BASIC L
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 18F Mikrokontroller IC 8-bitars 64MHz 64KB (64K x 8) FLASH 40-PDIP
EEPROM-storlek
256 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
4K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Dataomvandlare
A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b
Hastighet
64MHz
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Anslutningar
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Monteringstyp
Genomgående hål
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, LVD, POR, PWM, WDT
Leverantörens enhetsförpackning
40-PDIP
Antal I/O
35
Inkapsling/låda
40-DIP (0,600", 15,24mm)