PIC18F4525-I/P
DigiKeys produktnummer
PIC18F4525-I/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC18F4525-I/P
Beskrivning
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 40DIP
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 18F Mikrokontroller IC 8-bitars 40MHz 48KB (24K x 16) FLASH 40-PDIP
EDA-/CAD-modeller
PIC18F4525-I/P Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
EEPROM-storlek
1K x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
3,8K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
4,2V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Dataomvandlare
A/D 13x10b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
40MHz
Monteringstyp
Genomgående hål
Anslutningar
I2C, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
40-PDIP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, HLVD, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
40-DIP (0,600", 15,24mm)