PIC18F25Q10-I/SP
DigiKeys produktnummer
PIC18F25Q10-I/SP-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC18F25Q10-I/SP
Beskrivning
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SPDIP
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 18Q Mikrokontroller IC 8-bitars 64MHz 32KB (32K x 8) FLASH 28-SPDIP
EDA-/CAD-modeller
PIC18F25Q10-I/SP Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
EEPROM-storlek
256 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
2K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 24x10b; D/A 1x5b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
64MHz
Monteringstyp
Genomgående hål
Anslutningar
I2C, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
28-SPDIP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
28-DIP (0,300", 7,62mm)