PIC18F24Q10T-I/SS
DigiKeys produktnummer
PIC18F24Q10T-I/SSTR-ND - Remsa och spole (TR)
PIC18F24Q10T-I/SSCT-ND - Remsbit (CT)
PIC18F24Q10T-I/SSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC18F24Q10T-I/SS
Beskrivning
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 18Q, Functional Safety (FuSa) Mikrokontroller IC 8-bitars 64MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-SSOP
EDA-/CAD-modeller
PIC18F24Q10T-I/SS Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
EEPROM-storlek
256 x 8
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
RAM-storlek
1K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 24x10b; D/A 1x5b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
64MHz
Monteringstyp
Ytmontering
Anslutningar
I2C, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
28-SSOP
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
28-SSOP (Bredd 0,209", 5,30mm)