PIC18F04Q40-I/SL
DigiKeys produktnummer
150-PIC18F04Q40-I/SL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC18F04Q40-I/SL
Beskrivning
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 14SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 18F Mikrokontroller IC 8-bitars 64MHz 16KB (16K x 8) FLASH 14-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PIC18F04Q40-I/SL Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Programminnesstorlek
Tillv.
Programminnestyp
FLASH
Serie
EEPROM-storlek
512 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
1K x 8
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 11x12b; D/A 2x8b
Processorkärna
PIC
Oscillatortyp
Intern
Kärnstorlek
8-bitars
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
64MHz
Monteringstyp
Ytmontering
Anslutningar
I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Leverantörens enhetsförpackning
14-SOIC
Kringkretsar
Detektering/återställning av strömavbrott, POR, PWM, WDT
Inkapsling/låda
14-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)