PIC16LF1455-I/P
DigiKeys produktnummer
PIC16LF1455-I/P-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16LF1455-I/P
Beskrivning
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14DIP
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 48MHz 14KB (8K x 14) FLASH 14-PDIP
EDA-/CAD-modeller
PIC16LF1455-I/P Modeller
RAM-storlek
1K x 8
Förpackning
Rör
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-3,6V
Artikelstatus
Aktiv
Dataomvandlare
A/D 5x10b; D/A 1x5b
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Oscillatortyp
Intern
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Kärnstorlek
8-bitars
Monteringstyp
Genomgående hål
Hastighet
48MHz
Leverantörens enhetsförpackning
14-PDIP
Anslutningar
I2C, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Inkapsling/låda
14-DIP (0,300", 7,62mm)