PIC16F884-I/PT
DigiKeys produktnummer
PIC16F884-I/PT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F884-I/PT
Beskrivning
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44TQFP
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 20MHz 7KB (4K x 14) FLASH 44-TQFP (10x10)
EDA-/CAD-modeller
PIC16F884-I/PT Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Serie
EEPROM-storlek
256 x 8
Förpackning
Tråg
RAM-storlek
256 x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Verifierad
Dataomvandlare
A/D 14x10b
Oscillatortyp
Intern
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
20MHz