PIC16F1933-I/ML
DigiKeys produktnummer
PIC16F1933-I/ML-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F1933-I/ML
Beskrivning
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 16F Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 28-QFN (6x6)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PIC16F1933-I/ML Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
EEPROM-storlek
256 x 8
Förpackning
Rör
RAM-storlek
256 x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
1,8V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 11x10b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz