PIC16F18877-I/PT
DigiKeys produktnummer
PIC16F18877-I/PT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PIC16F18877-I/PT
Beskrivning
IC MCU 8BIT 56KB FLASH 44TQFP
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PIC PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa) Mikrokontroller IC 8-bitars 32MHz 56KB (32K x 14) FLASH 44-TQFP (10x10)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PIC16F18877-I/PT Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
EEPROM-storlek
256 x 8
Förpackning
Tråg
RAM-storlek
4K x 8
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
2,3V-5,5V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Dataomvandlare
A/D 35x10b; D/A 1x5b
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Hastighet
32MHz